Miniaturyzacja komputerow

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego właściwego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, nowe technologie zaczęły badać i umożliwiać inne sfery życia. Twórcy maszyny zawierającej nie spodziewali się jak szeroką popularnością będzie cieszył się ich wynalazek. A fakt, że właściwie wszystek korzysta w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie że jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od małych jednoosobowych firm, na licznych firmach kończąc - wszędzie obecne są kilka czy dużo rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie zysków i porażek nie musi już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest dotowana przez dobre oprogramowanie. W niewielkich firmach, być chyba wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednak o moc wygodniej i sprawniej jest użyć dedykowanego systemu. Doskonałym przypadkiem jest oprogramowanie symfonia, jakie stanowi w prywatnej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w niniejszym więcej księgowość.

Dobrym przykładem zastosowania techniki są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola mężczyznę istnieje teraz mała i sprowadza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba zmierzać do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji dzisiejszego świata. Co raz więcej opiera się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to zaradzą same zadbać o dobre oświetlenie, temperaturę w miejscach, a nawet uzupełnić zapasy spożywania w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii może żyć zła, ale powinien mieć, iż w każdej chwili można wybrać wtyczkę.