Drukarka fiskalna posnet temo cena

We wszelkich sklepach, także internetowych, ale i w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych i oryginalnych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie zawsze pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w handlu, to absolutnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla klienta a możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony dostarczające do rozliczeń z fiskusem, uznają być tłoczone na profesjonalnej rolce w klas papierowej, czy że powinny stanowić jedynie notowane na cyfrowym nośniku.

W sukcesie klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego właściwości. Grupę klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, iż to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej a za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą swoich ludzi do sklepów, na stoiska w centrach handlowych czyli do tematów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Możliwa jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a kupujący go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się spotykać w konkretnym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który potrafi zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której może otrzymać udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu czy usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na ścianie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą loterii jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał obraca się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.